į pradžią turinys susisiekite  
Grožis iš gamtos

Jau gilioje senovėje žmonės žinojo kur ieškoti sveikatos, grožio, stiprybės. Gamta yra viso ko šaltinis. Augalinių aliejų vartojimo gydant menas ir mokslas pirmą kartą buvo paminėtas 20 šimtmetyje, aromaterapijos šaknys glūdi pačiose seniausiose kada nors egzistavusiose gydymo praktikose. Pacientų aprūkymas žolelėmis buvo vienas seniausių medicinos būdų, o kadangi medicina ir religija buvo glaudžiai susijusios, tai specialūs dūmai buvo naudojami ir senosiose religijose.

... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia. Ką mums reikia daryti? Ogi tik žinoti kada, kur, kaip ir ką rinkti ir vartoti. Ajurveda moko, kad žmogui geriausias tas maistas, koks auga ir bręsta šimto kilometrų spinduliu nuo jo gyvenamosios vietos. Tad pirmiausia ir turime naudoti savus išteklius: ir prieskonius, ir žoleles, arbatas, daržoves ar vaisius. Svetainės dalyje „AUGALAI AUGALĖLIAI IR JŲ NAUDA“ pateikiami įvairių augalų aprašymai ir jų naudojimo būdai. O kaip namuose iš surinktų augalų pasigaminti priemonių grožiui puoselėti rasite dalyje „NAMINĖS KOSMETIKOS RECEPTAI“.

Vis dažniau girdime terminus : “eterinis aliejus“, „aromaterapija“. Kad nepasiklysti aliejų pasiūloje ir žinotume kada ir kaip juos naudoti rekomenduojame skyrių „AROMATERAPIJA“.

Nors terminai „eteriniai aliejai“, „aromaterapija“ buvo pradėti vartoti tik XX amžiuje, nuo neatmenamų laikų augalų ekstraktai buvo naudojami skausmui mažinti, pirmajai pagalbai, taip pat kaip antibakterinės, aktyvinančios ir savijautą gerinančios medžiagos. „Senovėje žmonės turbūt atsitiktinai sužinojo, kad jų renkami augalų lapai, uogos ir šaknys geba stiprinti sergančiuosius, o šiuolaikinė aromaterapija remiasi naujausiais mokslo pasiekimais bei žiniomis“, – sako vaistininkė provizorė Nijolė Obrikienė.

Kiekvienas eterinis aliejus gali gydyti ne vieną ligos simptomą. Eteriniai aliejai dažniausiai atkuria organizmo pusiausvyrą – pašalina kai kuriuos neigiamus veiksnius, sukeliančius ligą, ir užtikrina gerą savijautą. Dar viena itin svarbi eterinių aliejų savybė ta, kad juos galima naudoti labai įvairiai. Masažas, naudojant eterinius aliejus, yra vienas iš pagrindinių būdų. Antras pagal svarbą eterinių aliejų naudojimo būdas – kvapiosios vonios. Kiekvienas žino, kad vanduo ir pats savaime turi daug terapinių savybių, tačiau kai tai suderinama su eteriniais aliejais, poveikis dar geresnis. Karšti arba šalti eterinių aliejų kompresai gali būti taikomi gydant įvairias ligas.

O svarbiausia nepasiklysti informacijos jūroje ir būti budriais bei atsargiais. Tad konsultuokimės kartu!

 

 Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti