į pradžią turinys susisiekite  
Grožis iš gamtos » Aromaterapija
Apie levandų eterinį aliejų

Palyginti su kitais eteriniais aliejais, levandų aliejaus poveikis yra vienas įvairiausių. Jis pasižymi analgetiniu, antidepresiniu, antiseptiniu, baktericidiniu, mažinančiu kongestiją (priplūdimą) ir kraujospūdį, atbaidančiu vabzdžius, raminamuoju ir kirmėles varančiu poveikiu. Tai raminamasis, švelninamasis ir balansuojamasis aliejus. Svarbiausia jo savybė – tai gebėjimas suderinti protą, sielą, kūną ir paskatinti sveikimo procesą.

plačiau
 
Mairūnų eterinis aliejus

Lotyniškas augalo pavadinimas Origanum majorana kildinamas iš žodžio major, reiškiančio „didesnis“, ne todėl, kad ši prieskoninė žolelė turi ir „mažesnę“ giminaitę. Anksčiau manyta, jog mairūnas pailgina gyvenimą. Mairūnai veši saulėtose kalvose ir yra Viduržemio jūros, Serbijos ir Juodkalnijos, kai kurių Vengrijos kraštų ir Irano augalas. Kaip ir dauguma lūpažiedžių, šiandien jie auga beveik visoje Europoje. 17 šimtmečio pradžioje mairūnai taip išplito Anglijoje, jog Culpeperis taip apibūdino šį augalą: „Jis auga kiekviename sode ir yra taip gerai žinomas, kad nereikia jo ir aprašyti.“

plačiau
 
Nemiga ir aromaterapija

Trumpalaikę ar ilgalaikę nemigą galima sėkmingai gydyti aromaterapinėmis priemonėmis. Daug eterinių aliejų padeda sukelti natūralų miegą ir neturi būdingo migdomiesiems vaistams šalutinio poveikio. Tiesiog išsimaudykite kvapiojoje vonioje arba kelis lašelius eterinio aliejaus užlašinkite ant pagalvės.

plačiau
 
Muskatų eterinis aliejus

Muskatai yra muskatmedžių sėklos. Muskatmedžiai yra Indijos, Javos ir Sumatros salų medis, taip pat auginamas ir vakarinėse Indijos salose. Išorinis šio vaisiaus sluoksnis (kevalas) vartojamas kaip prieskonis ir kartais jūs galite nusipirkti visą muskato sėklą, kurią gaubia kevalas. Aliejus išgaunamas iš sėklų garų distiliavimo būdu. Jo sudėtyje yra kamfeno, dipenteno, sabineno, borneolio, geraniolio, linalolio, eugenolio, safrolo ir miristicino.

plačiau
 
Pelargonijų eterinis aliejus

Šio augalo yra daugiau kaip 200 įvairių rūšių, todėl dažnai nėra aiški tiksli eterinio aliejaus kilmė. Tos pelargonijos, kuriomis puošiame savo namus ir sodus, eterinio aliejaus gavybai nėra naudojamos. Šiuo metu dažniausiai naudojamas aliejus yra pagamintas iš Pelargonium radens ir Pelargonium capitatum hibrido. Netgi tos pačios atmainos eterinis aliejus gali šiek tiek skirtis; tai priklauso nuo augalų auginimo vietos. Pagrindinės auginimo sritys yra šios: Reunjonas, Alžyras, Egiptas ir Marokas; Kinija taip pat eksportuoja eterinį aliejų, tačiau jo kilmė nėra aiški. Vadinamasis bulgariškas pelargonijų aliejus ekstrahuojamas iš visai kitos pelargonijų rūšies ir labai skiriasi.

plačiau
 
Rozmarinų eterinis aliejus

Po levandų rozmarinai tikriausiai yra svarbiausi aromaterapijoje naudojami lūpažiedžių šeimos augalai. Tai krūmas, turintis sidabriškai žalius į adatas panašius lapus ir blyškiai mėlynus žiedus. Rozmarinai natūraliai auga visoje Europoje, bet labiausiai vietovėse, esančiose arčiau jūros. Tai atspindi ir augalo pavadinimas, kuris sudarytas iš dviejų lotynų kalbos žodžių (ros ir marinus), kurie reiškia „jūros ašara“, mat šis augalas yra kilęs iš Viduržemio jūros pakrantės kraštų. Legendoje pasakojama, kad kažkada rozmarinų žiedai buvo balti, bet po to, kai Mergelė Marija, Šventajai šeimai sustojus pailsėti kelionėje į Egiptą, pakabino ant šio krūmo savo apsiaustą, augalo žiedai tapo mėlyni.

plačiau
 
Nerimas ir eteriniai aliejai

Tam tikrais atvejais nerimas yra visiškai normali, sveika reakcija, pavyzdžiui, jaudulys prieš svarbų pokalbį ar egzaminą. Kartais nerimas gali būti netgi naudingas – jis paskatina užbaigti rengimąsi kam. Normalu, kai vienas iš tėvų jaudinasi, jeigu vaikas vakare be įspėjimo kažkur ilgiau užtruko, tačiau nenormalu kiekvieną akimirką baiminantis dėl to, kad vaikas yra už regėjimo ribos.

plačiau
 
Nerolis

Neroliu vadinamas aliejus yra gaunamas iš karčiavaisių citrinmedžių žiedų, o jo pavadinimas siejamas su vienos Italijos princesės, kurios mėgstamiausi kvepalai buvo šio augalo aliejus, vardu. Pagrindiniai aktyvieji šio aliejaus koponentai yra linalolis, linalilacetatas, limonenas, nerolis, nerolidolis, geraniolis, indolas, žasmonas bei atranilo, enzoiniai ir fenilacto esteriai.

plačiau
 
Našlaičių eterinis aliejus

Iš našlaičių lapų išgaunamas absoliutas dažniausiai dedamas vien tik į aukštos kokybės kvapiuosius gaminius. Labai mažas jo kiekis retkarčiais pakliūva ir aromaterapeutams, bet jis labai brangus. Visos našlaičių dalys (žiedlapiai, lapai ir šaknys) turi alkaloido, vadinamo violinu, augalui suteikiančio labai specifinių savybių, taip pat parmono, salicilo rūgšties ir įvairių gliukozidų. Absoliutas turi stiprų, sausą, primenantį šieną kvapą.

plačiau
 
Nardų eterinis aliejus

Nardai yra šiaurės Indijos augalai, kurių gydomosios savybės ir kvapas garsėja jau nuo antikos laikų.

Nardai yra kvapiosios žolelės, artimos valerijonams. Jų labai neįprasta šaknų sandara. Iš šaknies atsiskiria dvi atšakos, kurių viena yra požeminio žiedo atšaka arba šakniastiebis, kur ir randama daugiausia eterinio aliejaus. Aliejus ekstrahuojamas garų distiliavimo būdu, jo spalva svyruoja tarp blankiai ir sodriai gintarinės.

plačiau
 
1   2   3   >  >>