į pradžią turinys susisiekite  
Grožis iš gamtos » Augalai augalėliai ir jų nauda
Paprastoji trūkažolė, o savybės ne paprastos

Paprastoji trūkažolė (lot. Cichorium intybus) arba paprastoji cikorija melsvais žiedais papuošia laukus vidurvasarį. Tai augalas, kuris itin vertinamas sergančiųjų diabetu:  dėl augale esančio inulino mažėja cukraus kiekis kraujyje, taigi tai yra ir puiki diabeto profilaktikos priemonė.

 

Iš cikorijos šaknų plačiai gaminama bekofeininė kava, kurios galima nusipirkti parduotuvėse, todėl cikorijos kavos ruošimu namuose retas užsiima. Tačiau prisiskinti žiedų, kurių šiuo metu pilnos palaukės, tikrai derėtų!

 

Naudingos trūkažolės (cikorijos) savybės

  • Augalas turtingas B grupės vitaminų, vitamino C, jame yra kalcio, geležies, magnio, natrio, kalio ir kitų elementų, taip pat inulino - medžiagos, kuri yra žarnyno mikrofloros maistas ir padeda ne tik normalizuoti virškinimo traktą ir gerina medžiagų apykaitą organizme, tačiau ir stiprinti imunitetą.
  • Trūkažolė naudinga esant hipertonijai, padidėjus cholesterolio lygiui, sergant išemine širdies liga. Taip pat vartojama esant nemigai, depresijai, nerviniam sudirgimui. Trūkažolės žiedų užpilas nervų sistemą paveiks raminančiai, kas svarbu turintiems miego sutrikimų, padidins širdies susitraukimų amplitudę, o ritmą sulėtins, skatins šlapimo išsiskyrimą atsiradus pabrinkimams dėl širdies darbo sutrikimų. 
  • Džiugi žinia - liekninančios trūkažolės savybės: arbata suaktyvins žarnyno peristaltiką ir normalizuos medžiagų apykaitą, todėl rekomenduojama metantiems svorį.
  • Trūkažolė tinka osteoporozės profilaktikai: lapuose esantis inulinas padeda virškinamajam traktui geriau įsisavinti iš valgomo maisto mineralines medžiagas, tame tarpe ir kalcį, kuris šiaip įsisavinamas sunkiau.
  • Karstelėjusio skonio trūkažolės žiedų ir lapų arbata puikiai tiks vakare vietoj kavos, nes ramins ir gerins miegą.
  • Išoriškai trūkažolės nuoviro, pasižyminčio priešuždegiminėmis ir baktericidinėmis savybėmis, kompresus tinka naudoti esant alerginiams dermatitui, neurodermitui, seborėjai, spuogams.


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti