į pradžią turinys susisiekite  
Patarimų gidas
Kaip išsirinkti diržą po gimdymo?

Laukimosi laikas yra vienas įdomiausių moters gyvenime. Tuo metu išgyvename daug įvairių jausmų, o taip pat iškyla ir daug įvairių klausimų apie nėštumą, kūdikį, o kuo labiau artėja gimdymo laikas imame rūpintis ir apie kraitelį, kurį imsime į ligoninę. Vienas iš daiktų turėtų būti diržas arba korsetas po gimdymo. Visą nėštumo laiką pilvo srities raumenims, odai bei kitiems audiniams, o taip pat dubeniui tenka ne mažas papildomas apkrovimas ir tempimas, prie kurio per laiką lyg ir priprantate.  Iš karto po gimdymo pilvo raumenys ir gimda atsipalaiduoja ir tampa tarsi tuščias ir glebus balionas. Tačiau nepaisant to, kad raumenys atsipalaiduoja, Jūsų figūra yra kaip penktą nėštumo mėnesį, nes raumenys negali taip greitai susitraukti iki prieš gimdymą buvusio lygio.

 

Iškart po gimdymo rekomenduojama naudoti specialų pogimdyminį diržą. Jis paspartina gimdos susitraukimą, padeda vidaus organams sugrįžti į pradinę padėtį. Diržas taip pat nuima papildomą apkrovą nuo stuburo, kas po gimdymo ypač svarbu (nėštumo metu labiau apkrautas stuburas po gimdymo neretai primena apie save nugaros skausmais). Manoma, kad diržas padeda ir sparčiau sugyti cezario pjūvio vietai. Diržai gali būti skirti nėščiosioms arba būti universalūs platesni arba siauresni.

Tokį diržą rekomenduojama juostis jau pirmąją dieną po gimdymo, prieš tai pasikonsultavus su gydytoju.

Kada reikia ypatingo budrumo?

 

Tačiau  nėščiosios diržą dėvėti reikėtų labai atsargiai, jeigu cezario pjūvio vietoje prasidėjo uždegimas, jei sergate skrandžio ar virškinamojo trakto ligomis, kurių metu pasireiškia spazminiai skausmai ir pilvo pūtimas, jei sergate kepenų ligomis ir dėl to atsiranda tinimų, jei sergate odos ligomis ar esate alergiška medžiagoms, iš kurių pagamintas diržas.

Iš ko gaminami diržai?

Pogimdyminiai diržai gaminami iš tvirtų, elastingų, orui laidžių ir drėgmę sugeriančių medžiagų. Tokio efekto paprastai pasiekiama medvilnę derinant su sintetinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, nailonu. Pogimdyminiai bandažai dažniausiai būna dviejų sluoksnių, ties pilvu audiniai tankesni.

Dabar bandažuose taip pat plačiai naudojama ir mikrofibra – specialus audinys, kuris ne tik prilaiko, bet ir švelniai aptempia pilvuką. Medvilnė – būtinas bandažo apdailos elementas, nes ji efektyviausiai gerina oro mikrocirkuliaciją ir sugeria drėgmę.

 

Ką būtina žinoti renkantis pogimdyminį diržą?

• Diržas turi būti pagamintas iš „kvėpuojančios“, orui pralaidžios ir drėgmę (prakaitą) sugeriančios medžiagos;

• Atkreikite dėmesį, kad užsegimas būtų kelių lygių – tai leis diržą maksimaliai pritaikyti prie savo kūno. Deja, kadangi jį paprastai perkasi dar besilaukianti moteris, ji nežino, kokios jos kūno linijos bus po gimdymo, o šiuo metu pasimatuoti bandažo negali, daugiapakopis užsegimas tampa svarbiu garantu, kad po gimdymo diržą bus galima nesunkiai prisitaikyti.

• Jei diržas turi pažymėtą konkretų dydį, jį renkantis rekomenduojama tokia taisyklė: jei nėštumo metu priaugote 10-15 kg, pirkite diržą vienu dydžiu didesnį, nei jūsų iki nėštumo dėvėtas dydis. Jei nėštumo metu priaugote daugiau svorio – rinkitės dviem dydžiais didesnį.

 

 Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti