į pradžią turinys susisiekite  
Sveikata
Mikrovibracijos ir vibroakustinė terapija

Mikrovibracijos mūsų organizme

 

Mikrovibracija - tai biofiziniai organizmo ištekliai, kurie organizme atsiranda dėl nuolatinio, nepertraukiamo raumenų ląstelių susitraukinėjimo, o taip pat dėl balso stygų veiklos. Raumenų ląstelės sudaro apie 60 procentų žmogaus kūno masės ir apie pusę energijos yra panaudojama mikrovibracijai išgauti ir palaikyti. Taigi mūsų kūnas naudoja daug energijos mikrovibracijai sukurti raumenų sąskaita.

 

Medicina apie šį reiškinį mūsų kūne žino jau seniai. Panaudojant šias žinias buvo sukurti gydomieji mankštos, kvėpavimo pratimai.

 

Tik XX – XXI amžiaus sandūroje, panaudojant specialią įrangą buvo išsiaiškinta, kad mikrovibracija vyksta nepertraukiamai visas 24 valandas, net miego metu.

 

Moksliniai tyrimai patvirtino, kad mikrovibracija mums reikalinga kaip vanduo, maistas, deguonis, šiluma. Kaip jau žinome be vandens žmogus gali išgyventi keletą dienų, be maisto keletą savaičių be oro keletą minučių, tačiau nutraukus mokrovibraciją ištinka mirtis.

 

Mikrovibracija aprūpina medžiagomis organizmo ląsteles ir audinius ir daro poveikį imuninei, regeneracinei ir medžiagų apykaitos sistemoms. Kad organizmas būtų sveikas, reikalinga, kad visi organai būtų sveiki, ląstelės būtų aprūpinamos reikalingomis medžiagomis iš organizmo būtų šalinami šlakai. Visos šios funkcijos susijusios su mikrovibracija.

 

Mikrovibracijos trūkumas

 

Raumenų ląstelės nėra pastovus mikrovibrazijos šaltinis, jos sumažėja eikvojat savo energijos šaltinius, todėl turi atsipalaiduoti, kad vėl pasipildytų energija. Organizmas neturi galimybių nuolat aprūpinti kiekvieną ląstelę, todėl nuolat yra šioks toks mikrovibracijos trūkumas. Todėl organizmas turėtų nuolat gauti papildymą  trynimų, glostymų, masažo, maudymosi ir t.t pagalba.

 

Žmogaus organizmas išeikvoja energijos daugiau nei gali pasigaminti, todėl atsiranda ir mokfovibracijos trūkumai, jeigu nėra kompensuojama. Mikrovibracijos sumažėjimą veikia ir nejudrus gyvenimo būdas, stresai, nuolatinis nuovargis, traumos ir kt. Mažėjant mikrovibracijai atsiranda pakitimai audiniuose, ima mažiau pasišalinti šlakai, ląstelės nėra pilnai aprūpinamos reikalingomis medžiagomis. Todėl tos ląstelės, kurios užtikrina sveikas organizmo funkcijas, ima nykti ir nėra pakeičiamos naujomis. Vyksta organizmo senėjimas.

 

Mikrovibracijos trūkumas ir ligos

 

Ligų išsivystymas organizme gali būti susijęs su mikrovibracijos trūkumu. Daugumos ligų pradmenys yra pažeistų ląstelių sankaupos audiniuose. Ląstelės mūsų organizme žūsta nuolat, kad jas pašalinti reikalinga energija, kuri gaunama mikrovibracijos metu. Organizmas turi paskirstyti energijos srautus, ten kur tuo metu yra reikalinga. Jis negali to padaryti jeigu:

 • Yra bendras mikrovibracjos trūkumas.
 • Yra pažeidimų nervinėje sistemoje.

Raumenų ląstelės, kurios aprūpina pažeistą vietą energija, yra pažeistos. Tokiu atveju vystosi ūmus vietinis mikrovibracijos trūkumas ir atsiranda rizika lėtinių ligų vystymuisi. Išsieikvojus raumenų ląstelėms išsivysto uždaras ratas. Kaip jau žinome raumenų ląstelės energija aprūpina ne tik kitas ląsteles, bet ir pačios save. Jeigu jos išsieikvoja nėra mikrovibracijos, jeigu nėra mikrovibracijos nėra aprūpinimo ne tik raumenų ląstelėms, bet ir kitoms, taigi nėra maitinimo nėra ir energijos, o kartu ir mikrovibracijos. Ląstelės ima žūti, o liga progresuoti. Kad šį uždarą ratą panaikinti organizmui reikalingi papildomi išoriniai šaltiniai mikrovibracijos trūkumui pašalinti.

 

Mikrovibracijos trūkumo šalinimas

 

Išskiriami du mikrovibracijos trūkumo šalinimo būdai:

 • Specialūs fiziniai ir kvėpavimo pratimai, bei elektroterapija.
 • Išoriniai šaltiniai.

Naudojant pirmąjį būdą naudojama raumenų energija ir per didelio fizinio krūvio metu galima pakenkti raumenų ir nervinėms ląstelėms. O žinant, kad mūsų sveikata susijusi su audinių ląstelių stiprumu, atliekant bet kokį sveikatinimo pratimą turime  vengti pakenkti organizmo ląstelėms.

 

Naudojantis antruoju būdu pasitelkiama energija iš šalies, todėl nereikia naudoti organizmo energijos resursų.

Didžiausias trūkumas yra balso mikrovibracijos, kuri lengvai ir giliai įsiskverbia į organizmą. Šį reiškinį išnaudoja medicininiai vibroakustiniai aparatai. Procesas, kurio metu organizmas gauna garso vibracijų vadinamas fonavimu ir šis būdas visiškai nereikalauja mūsų organizmo energijos.

 

Tačiau reikia žinoti, kad yra vibracija ir mikrovibracija. Šie reiškiniai skiriasi savo amplitudėmis ir dažniais. Vibracija gali būti taikoma tik sveikam žmogui ir labai trumpą laiką. Vibroakustiniuose aparatuose naudojami tik nekenksmingi ir natūralūs žmogaus organizmui energijos lygiai.

 

Gydymo vibroakustiniais aparatais efektyvumas

 

Sėkmingas vibroakustinių aparatų naudojimas patvirtintas daugiau kaip 45 moksliniuose tyrimuose, kurie atliekami daugiau nei 15 metų. Ką gi suteikia vibroakustinė terapija?

 • Stuburo ligų atveju gelbėja gydant ir neleidžiant įsisenėti esančioms problemoms ir atsirasti naujoms.
 • Esant aukštam kraujo spaudimui pradžioje stabilizuoja, o  ilgiau taikant terapiją ir normalizuoja kraujospūdį, kas užtikrina žmogaus darbingumą ir gyvenimo kokybę.
 • Gelbsti pasiekti remisiją esant kepenų ligoms, net ir sunkioms kaip hepatitui.
 • Esant prostatos sutrikimui pasitelkus vibroakustinę terapiją galima išvengti operacijos.
 • Sutrumpinti gijimo laikotarpį  esant kaulų lūžiams.
 • Sumažinti alergines reakcijas.
 • Sustiprinti imuninę sistemą sumažinant susirgimų kiekį.
 • Moterims normalizuoti  menstruacijų ciklą.
 • Esant gangrenai išvengti amputacijos.

Šį sąrašą būtų galima dar pildyti, tačiau jau ir jis įrodo, kad taikant šį metodą suaktyvinamos mikrovibracijos, kas žmogaus organizmui yra gyvybiškai svarbu, mažai kuo pakeičiama, deja labai dažnai yra jų trūkumas.

 

Informacijos šaltinis www.vitafon.ru