į pradžią turinys susisiekite  
Sveikata
Energija: meistriškumo kuras (1)
Energija: meistriškumo kuras (1)

Sveikata išties yra pamatas, nuo kurio tvirtumo priklauso visa pastato laimė ir galybė.

-BENJAMIN DISRAELI

Svarbu rūpestingai prižiūrėti organizmą – juk galite turėti gražiausią lenktynių automobilį pasaulyje, bet jei vietoj degalų į jo baką pripilsite alaus, jis nevažiuos. Maža to, galite turėti puikų automobilį ir tinkamų degalų, bet jei žvakės neįžiebs kibirkšties, variklis nedirbs. Kuo aukštesnis energijos lygmuo, tuo našesnis bus jūsų kūnas, tuo geriau jausitės ir galėsite geriau išnaudoti savo galimybes.

plačiau
 
Energija: meistriškumo kuras (2)
Energija: meistriškumo kuras (2)

Antrasis sveikos gyvensenos kertinis akmuo yra valgyti daug vandens turintį maistą. 75 procentus Žemės paviršiaus dengia vanduo. 80 procentų mūsų kūno – vanduo. Koks maistas, jūsų manymu, turėtų sudaryti didžiąją jūsų mitybos raciono dalį? Atsakymas aiškus. Užtikrinkite, kad 70 procentų jūsų dietos sudarytų daug vandens turintis maistas: švieži vaisiai ir daržovės arba šviežiais išspaustos sultys.

plačiau
 
Energija: meistriškumo kuras (3)
Energija: meistriškumo kuras (3)

Na, o dabar judėkime prie ketvirtojo kertinio akmens – saikingumo valgant.

Visi medicininiai tyrimai patvirtina tą pačią tiesą: pats tikriausias būdas prailginti gyvūno gyvenimo trukmę – sumažinti jam skiriamo maisto davinį. Ar jums tai ką nors sako? Tyrinėtojas dr. Rėjus Valfordas padarė tokią išvadą: „Mitybos raciono sumažinimas iki šiol yra vienintelis mums žinomas būdas nuosekliai pristabdyti senėjimo procesą ir pratęsti šiltakraujų gyvūnų gyvenimo trukmę. Šie tyrimai, be abejo, taip pat pritaikomi žmogui, nes pastebėtas dėsningumas pasitvirtino su visomis iki šiol tirtomis rūšimis.“

plačiau
 
Mes vis dar priklausomi nuo vandens (1)
Mes vis dar priklausomi nuo vandens (1)

Kai gyvenimas Žemėje įgavo tikslą – tapo stresą sukeliančia avantiūra peržengiant pažinimo ribas ir atsisakant šalia esančių artimiausių vandens išteklių – reikėjo sukurti palaipsniui tobulinamą organizmo vandens atsargų kaupimo ir sausros valdymo sistemą. Kitais žodžiais tariant, organizmas pradėjo prisitaikyti prie trumpalaikės dehidratacijos. Bėgant laikui, sausros valdymo procesas nusistovėjo ir dabar gyvuoja šiuolaikinio žmogaus kūne.

plačiau
 
Mes vis dar priklausomi nuo vandens (2)
Mes vis dar priklausomi nuo vandens (2)

Skirtingų pranešimo signalų apie vandens trūkumą organizme slopinimas cheminiais produktais gali staigiai pažeisti paciento kūno ląsteles, tarp jų ir genetikos aparatą. Lėtinė dehidratacija gali turėti ilgalaikį kenksmingą poveikį žmogaus palikuonims. Nors žmogaus organizmas yra visiškai priklausomas nuo daugybės sudėtingų vandens funkcijų, tačiau tam, kad išliktų, jis nėra įvaldęs vandens kaupimo sistemos taip, kaip kaupia riebalus. Dėl dehidratacijos sumažėjęs kūno darbingumas ir su tuo susijęs įvairių funkcijų praradimas iš vienos kartos gali būti perduodamas kitai.

plačiau
 
<<  <  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   >  >>