į pradžią turinys susisiekite  
Sveikata
Briedžiukai - pirmieji pavasario grybai
Briedžiukai - pirmieji pavasario grybai

Dažnas išgirdęs, kad pažįstami prisirinko grybų, pagalvoja, jog tai balandžio pirmosios pokštas.

Tačiau iš tiesų pavasarį (na, ne balandžio pirmąją, vėliau) galima pasigaminti patiekalų iš šviežių pirmųjų pavasario grybų briedžiukų.

Briedžiukai auga balandžio – gegužės mėnesiais.  Kol žolė maža, juos nesunku pastebėti.  Auga lapuočių miškuose,  senuose soduose. Ruda kūgio formos korėta kepurėlė ant šviesaus kotelio ko gero nepatrauks ne žinovo dėmesio ir bus palaikyta šungrybiu.  O šie grybai valgomi, tiesa,  jie trečios kategorijos, tačiau išties neblogo skonio.

plačiau
 
Egzema, atopinis dermatitas ir Poltavos bišofitas
Egzema, atopinis dermatitas ir Poltavos bišofitas

Egzema ir atopinis dermatitas – dažnai pasitaikantys odos susirgimai, kurie ne tik „negražu“, bet ir vargina, trukdo gerai pailsėti net naktį, galiausiai sukelia irzlumą, nuovargį. Iš kitos pusės - būtent dirglumas, nervinė įtampa dažnai  būna odos susirgimų atsiradimo priežastis (nors ir ne vienintelė).

 

Šiuolaikinė medicina turi pakankamą medikamentų arsenalą egzemos gydymui, tačiau nereikėtų piktnaudžiauti ir užsiimti savigyda, ypač hormoniniais preparatais. Gydantis bet kokiais cheminiais vaistais būtina laikytis gydytojų nurodymų ir rekomendacijų.

 

Tačiau visada dera pradėti nuo natūralių priemonių ligos eigos švelninimui be baimės pakenkti sau ar artimajam. Viena iš tokių natūralių priemonių yra Poltavos bišofitas.

plačiau
 
Maisto produktai, tirpdantys riebalus
Maisto produktai, tirpdantys riebalus

Antsvoris- tai riebalų sankaupos. Ar gali maisto produktai tirpdyti šiuos riebalus? Teigiama, kad yra visiems prieinamų produktų, padedančių lieknėti. Ar iš tiesų yra taip, tereikia išbandyti!

plačiau
 
Ar tikrai pieną gerti sveika?
Ar tikrai pieną gerti sveika?

Nuo vaikystės mums buvo įprasta girdėti, jog pieną gerti – sveika. Dauguma gydytojų ir mitybos specialistų teigia, kad pienas  - svarbi  mitybos raciono dalis, jame gausu kalcio būtino kaulams ir dantims stiprinti, kraujo apytakai gerinti, normaliam raumenų darbui užtikrinti. Paskutiniu metu vis dažniau pasigirsta kalbų,  jog pienas ne tik nėra sveikas, bet ir visiškai nereikalingas  žmogaus organizmui.

Gamta sutvarkė taip, jog nė vienas pasaulio žinduolis (išskyrus žmogų) nesimaitina pienu. Kalbant apie kates, lakti pieną išmokėme mes,  žmonės, o katės, kurios pieno nelaka gyvena dvigubai ilgiau.

plačiau
 
Imbiero arbata padeda lieknėti
Imbiero arbata padeda lieknėti

Pirmiausia imbiero arbata pradėta vartoti Rytuose. Imbieras – augalas, stimuliuojantis kraujotaką ir aktyvinantis medžiagų apykaitą.  Puikia žinome, kaip gerai sušildo pilvą ir kūną imbiero gėrimai vėsų rudens ar žiemos vakarą. Imbiere esantys eteriniai aliejai stimuliuoja metabolinius procesus, normalizuoja virškinimo trakto veiklą, pasižymi spazmolitiniu poveikiu ir mažina žarnyno spazmus, gerina tulžies nutekęjimą ir kepenų veiklą. Štai kiek pagiriamųjų žodžių šiam augalui.

Tačiau tai dar ne viskas. Gerųjų imbiero savybių kur kas daugiau!

plačiau
 
<<  <  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14