į pradžią turinys susisiekite  
Sveikata
Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais
Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais

Skrandžio negalavimai kamuoja vis daugiau žmonių. Skrandžio refliuksas – tai virškinimo sutrikimas pasireiškiantis rėmeniu, rauguliu, sunkumo jausmu skrandyje ir kitokiais pojūčiais. Šie nemalonūs simptomai jaučiami tada, kai pro nepakankamai užsivėrusį skrandžio ir stemplės sfinkterį į stemplę patenka rūgštaus skrandžio turinio. Skrandžio refliuksas dažnai painiojamas su pasidėjusiu rūgštingumu, tačiau šie negalavimai gali būti du skirtingi dalykai.

plačiau
 
Nerimas ir eteriniai aliejai
Nerimas ir eteriniai aliejai

Tam tikrais atvejais nerimas yra visiškai normali, sveika reakcija, pavyzdžiui, jaudulys prieš svarbų pokalbį ar egzaminą. Kartais nerimas gali būti netgi naudingas – jis paskatina užbaigti rengimąsi kam. Normalu, kai vienas iš tėvų jaudinasi, jeigu vaikas vakare be įspėjimo kažkur ilgiau užtruko, tačiau nenormalu kiekvieną akimirką baiminantis dėl to, kad vaikas yra už regėjimo ribos.

plačiau
 
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (1)
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (1)

Gimstantis žmogus pirmiausia įkvepia; gyvybės siūlas nutrūksta su paskutiniu atodūsiu. Kvėpavimas – gyvybės sinonimas. „Dum spiro spero“ – „Kol kvėpuoju, tikiuosi“, – sakydavo senovės romėnai.

Daugiapusį kvėpavimo procesą sudaro tai, kad organizmas paima deguonį ir išskiria anglies dioksidą. Mūsų kūnui reikalingas deguonis. Reikia daug deguonies.

plačiau
 
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (2)
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (2)

Ar galima pasiekti, kad organizme netrūktų anglies dioksido ir tuo pačiu nebūtų nemalonių šalutinių efektų, būdingų adaptacijos CO2 deficitui procesams? Galima, tik reikia sistemingai treniruotis laisvai įkvėpti mažiau oro.

Žmogaus kvėpavimas reguliuojamas dviem būdais. Krūtinės ląsta autonomiškai juda, veikiama vegetacinės nervų sistemos. Tačiau plaučių ventiliacija gali būti reguliuojama ir sąmoningai.

plačiau
 
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (3)
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (3)

Kiek laiko žmogus apskritai gali išbūti be oro?

Jeigu pamėgintume sulaikyti kvėpavimą įkvėpę arba iškvėpę tai tikriausiai įsitikintume, kad be oro galima išbūti geriausiu atveju dvi tris minutes. Tiesa, šį laiką galėsite prailginti, jeigu, prieš sulaikydami kvėpavimą, giliai ir dažnai pakvėpuosite, ypač grynu deguonimi.

plačiau
 
<<  <  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   >  >>