į pradžią turinys susisiekite  
Sveikata
Ar tikrai pieną gerti sveika?
Ar tikrai pieną gerti sveika?

Nuo vaikystės mums buvo įprasta girdėti, jog pieną gerti – sveika. Dauguma gydytojų ir mitybos specialistų teigia, kad pienas  - svarbi  mitybos raciono dalis, jame gausu kalcio būtino kaulams ir dantims stiprinti, kraujo apytakai gerinti, normaliam raumenų darbui užtikrinti. Paskutiniu metu vis dažniau pasigirsta kalbų,  jog pienas ne tik nėra sveikas, bet ir visiškai nereikalingas  žmogaus organizmui.

Gamta sutvarkė taip, jog nė vienas pasaulio žinduolis (išskyrus žmogų) nesimaitina pienu. Kalbant apie kates, lakti pieną išmokėme mes,  žmonės, o katės, kurios pieno nelaka gyvena dvigubai ilgiau.

plačiau
 
Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais
Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais

Skrandžio negalavimai kamuoja vis daugiau žmonių. Skrandžio refliuksas – tai virškinimo sutrikimas pasireiškiantis rėmeniu, rauguliu, sunkumo jausmu skrandyje ir kitokiais pojūčiais. Šie nemalonūs simptomai jaučiami tada, kai pro nepakankamai užsivėrusį skrandžio ir stemplės sfinkterį į stemplę patenka rūgštaus skrandžio turinio. Skrandžio refliuksas dažnai painiojamas su pasidėjusiu rūgštingumu, tačiau šie negalavimai gali būti du skirtingi dalykai.

plačiau
 
Nerimas ir eteriniai aliejai
Nerimas ir eteriniai aliejai

Tam tikrais atvejais nerimas yra visiškai normali, sveika reakcija, pavyzdžiui, jaudulys prieš svarbų pokalbį ar egzaminą. Kartais nerimas gali būti netgi naudingas – jis paskatina užbaigti rengimąsi kam. Normalu, kai vienas iš tėvų jaudinasi, jeigu vaikas vakare be įspėjimo kažkur ilgiau užtruko, tačiau nenormalu kiekvieną akimirką baiminantis dėl to, kad vaikas yra už regėjimo ribos.

plačiau
 
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (1)
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (1)

Gimstantis žmogus pirmiausia įkvepia; gyvybės siūlas nutrūksta su paskutiniu atodūsiu. Kvėpavimas – gyvybės sinonimas. „Dum spiro spero“ – „Kol kvėpuoju, tikiuosi“, – sakydavo senovės romėnai.

Daugiapusį kvėpavimo procesą sudaro tai, kad organizmas paima deguonį ir išskiria anglies dioksidą. Mūsų kūnui reikalingas deguonis. Reikia daug deguonies.

plačiau
 
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (2)
Kvėpavimas – gyvybės sinonimas (2)

Ar galima pasiekti, kad organizme netrūktų anglies dioksido ir tuo pačiu nebūtų nemalonių šalutinių efektų, būdingų adaptacijos CO2 deficitui procesams? Galima, tik reikia sistemingai treniruotis laisvai įkvėpti mažiau oro.

Žmogaus kvėpavimas reguliuojamas dviem būdais. Krūtinės ląsta autonomiškai juda, veikiama vegetacinės nervų sistemos. Tačiau plaučių ventiliacija gali būti reguliuojama ir sąmoningai.

plačiau
 
<<  <  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   >  >>